7.01.14

Ziemassvētku Eglīte

 

Ziemassvētku eglīte - prieks un jautrība bērniem

Kopš Ādama laikiem pasaule dzīvoja, gaidot Pestītāju. No paaudzes paaudzē dievbijīgie cilvēki viens otram nodeva Dieva vēstījumu par Pestītāja atnākšanu, kurš sadragās čūskas galvu, t.i. uzvarēs grēku un atbrīvos cilvēkus no verdzības tam, atkal atvērs viņiem vārtus Dieva Valstībā, mūžīgajā dzīvē.

Ar šo stāstu katru gadu mūsu baznīcā iesākas Ziemassvētku svinības. Gan bērni, gan pieaugušie dzird garīgo stāstījumu par Pestītāja Piedzimšanu.

Par to, kā mazajā Bētlemes pilsētiņā, alā, Vissvētā Jaunava dzemdēja mūsu Pestītāju un Dieva Dēlu. Ietina Viņu autiņos, tāpat kā visas mātes ietin mazuļus, un ielika nelielā koka silē, no kura ēda lopi.

Bētlemē, Bētlemē, priecīga ziņa!

Šķīstā Jaunava, šķīstā Jaunava, Dēlu dzemdēja viņa.

Baznīcas koris dzied garīgus dziedājumus. Uz svētkiem pie mums ierodas arī Marta Ļubimova kopā ar dalībniekiem. Bērni klausās par to, kā gani pirmie atnāca uz kūti un atrada Bērnu un Viņa Māti, par to, kā eņģeļi atnesa viņiem šo priecīgo vēsti, dziedot "Gods Dievam augstībā, lai miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts". Par to, kā pie Bērna atnāca austrumu gudrie, nometās Viņa priekšā ceļos un dāvāja dāvanas: vīraku, zeltu un mirres.

Tad bērni sāk skaitīt dzejoļus, ko sagatavojuši svētkiem. Tās ir viņu dāvanas Bērnam Kristum. Mēs stāstam par to, kādas dāvanas baznīca Kristus vārdā ir devis cilvēkiem, kuriem ir vajadzīga palīdzība - tie ir mūsu ziedojumi, ko izaudzējām un novācam ar Dieva palīdzību un izdalījām Dievam par godu. Pienes savas dāvanas arī mūsu akordeona spēlētājs Pēteris, kuram Kungs ir devis talantu un viņš nevis ierok to zemē, bet ar savu spēlēšanu priecē mūs katru gadu, pilnveidojot savu meistarību. Mazie un lielie svinību dalībnieki mūsu vakara laikā klausās tikumīgus garīgus stāstus un varbūt tāpēc katru gadu bērnu skaits pieaug. Daudziem pieaugušajiem pat jāstāv ārpus mūsu svētku "alas" ar garšīgi pagatavotām pusdienām, medu un pienu, saldumiem bērnu galdos...

Protams, pēc svētku garīgās sadaļas Ziemassvētku eglītē ierodas pasaku tēls - visu bērnu iemīļotais Salavecītis, kurš atnāk ar jautrību, troksni un smiekliem. Jautrība turpinās, kad Salaveča klēpī parādās arī bērnu iemīļotais Tofiks, kurš turpina uzjautrināt bērnus un pieaugušos. Tas nav aprakstāms. Atnāciet un visu redzēsiet paši.

Mūsu Ziemassvētku eglīte parasti beidzas ir aptuveni 200 dāvanu izdalīšanu, tās nav tikai „saldumu paciņas“, bet dāvanai ir pievienota arī kāda rotaļlieta vai grāmata. Bērnu prieks ir neizmērojams..

Svētkos atbrauc jau pieaugušie Kristus kareivji no darba vienības un palīdz mums uzklāt galdus, izrotāt telpu, iegulda savas pūles, cik kurš var.

Mēs pateicamies Dievam un mūsu priesterim klostera priekšniekam Feofanam, ka bērni saņem ne tikai mantiskās dāvanas, bet arī tiek garīgi apgaismoti un ka bērnu skaits katru gadu nevis samazinās, bet pieaug.

"Gods Dievam augstībā, lai miers virs zemes, un cilvēkiem labs prāts".

GalvenāJaunumi un notikumiPar baznīcuRakstiSabiedriskā palīdzībaSaimniecībaPateicībasZiedojumiKontakti

Notikumu kalendārs

Jums arī ir iespēja palīdzēt un kopā ar baznīcu piedalīties labdarībā.

Lasīt tālāk