Galvenā

Jelgavas Vissvētās Dievmātes aizmigšanas baznīcu 1889. gada 28. augustā iesvētīja viens no pazīstamākajiem Latvijas pareizticīgo virsganiem, arhibīskaps Arsēnijs. Tā arhitekts bija toreizējais eparhijas arhitekts V. A. Lunskis.

Tā bija pirmā „telts veida“ baznīca Kurzemes guberņā. Tā atšķiras ar noturīgumu, rūpīgu apdari, eleganci un skaistumu. Baznīcas telpiskā kompozīcija ir stingri kanoniska. Ēkas plāns ir risināts krusta veidā. Iekšējo telpu veido krusta kupola struktūra. Pateicoties nelielajam izmēram baznīcas interjers ir ļoti omulīgs.

Saglabājies sākotnējais interjers: svētbilžu siena, svētbilžu skapīši, sveču kaste. Šajā baznīcā netika pārtrauktas lūgšanas, tāpēc ieejot baznīcā, pārņem īpaša lūgšanu svētītas sakrālās telpas sajūta. Baznīca veiksmīgi pārdzīvoja visus 20. gadsimta ļaunos brīžus.

Baznīca ir atvērta visu dienu.

Vairāk par baznīcu...

Ziemassvētku Eglīte

7.01.14 Fotogrāfijas/Video 0


Ziemassvētku eglīte - prieks un jautrība bērniem
Kopš Ādama laikiem pasaule dzīvoja, gaidot Pestītāju. No paaudzes paaudzē dievbijīgie cilvēki viens otram nodeva Dieva vēstījumu par Pestītāja atnākšanu, kurš sadragās čūskas galvu, t.i. uzvarēs grēku un atbrīvos cilvēkus no verdzības tam, atkal atvērs viņiem vārtus Dieva Valstībā, mūžīgajā dzīvē.
Ar šo stāstu katru gadu mūsu baznīcā iesākas Ziemassvētku svinības. Gan bērni, gan pieaugušie dzird garīgo stāstījumu par Pestītāja[...] Lasīt tālāk

20 gadus kalpojot baznīcā.

21.11.12 Fotogrāfijas/Video 0

Oktobrī Jelgavas Vissvētās Dievmātes aizmigšanas baznīcas draudze apsveica baznīcas garīdznieku igumenu Feofanu ar 20 gadiem kalpojot[...] Lasīt tālāk

Baznīcā gatavojas ziemai un palīdz arī citiem

Jau ceturto diennakti notiek baznīcas kartupeļu dalīšana trūcīgiem cilvēkiem, bet vēl tuvākajā laikā notiks arī miltu dalīšana.

9.10.12 Fotogrāfijas/Video 0

Zemāk bildēs mēs redzam pusdienas un vakariņas baznīcā, kas tiek nodrošinātas regulāri. Uz galdiem vienmēr ir medus, piens, sīpoli, ķiploki, maize, un viss tas ir izrotāts ar lūgšanām un[...] Lasīt tālāk

Virsgana svētku dievkalpojums...

3.10.11 Fotogrāfijas/Video 0

Virsgana svētku dievkalpojums un LPB klēriķa apbalvošana ar svtmoc. Rīgas Jāņa ordeni
Šodien, 3. oktobrī, Latvijas Pareizticīgā Baznīca lūgšanās atzīmē sava Virsgana Visaugstisvētītā Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra 72 gadu jubileju. Šajā dienā Visaugstisvētītais Valdnieks Metropolīts kalpoja Dievišķo liturģiju sirdsskaidrā Radoņežas Sergija baznīcā Rīgas Svētās Trijādības-Sergija sieviešu klosterī.
Valdošajam Virsganam līdzkalpoja Augstisvētītais Daugavpils Bīskaps Aleksandrs un[...] Lasīt tālāk

Gods kalpot Latvijai, gods kalpot Jelgavai

17.11.100

Ja jau esmu tik augstu novērtēts, lielāko paldies vēlos teikt liktenim, kurš man lēmis strādāt Latvijas labākajā universitātē, dzīvot Latvijas studentu galvaspilsētā – Jelgavā. Šovakar no Kopenhāgenas esmu atgriezies ar labu vēsti – 2015. gada vasarā Latvijā, visticamāk Jelgavā, notiks Ziemeļvalstu un Eiropas Lauksaimniecības kongress. Sirsnīgs paldies maniem kolēģiem, pilsētas domei, kas lēma par priecīgu ziņu man. Gods kalpot Latvijai, gods kalpot Jelgavai, gods kalpot Latvijas Lauksaimniecības universitātei!,» tie ir Latvijas[...] Lasīt tālāk
GalvenāJaunumi un notikumiPar baznīcuRakstiSabiedriskā palīdzībaSaimniecībaPateicībasZiedojumiKontakti

Notikumu kalendārs

Jums arī ir iespēja palīdzēt un kopā ar baznīcu piedalīties labdarībā.

Lasīt tālāk