17.11.10

Gods kalpot Latvijai, gods kalpot Jelgavai

Ja jau esmu tik augstu novērtēts, lielāko paldies vēlos teikt liktenim, kurš man lēmis strādāt Latvijas labākajā universitātē, dzīvot Latvijas studentu galvaspilsētā – Jelgavā. Šovakar no Kopenhāgenas esmu atgriezies ar labu vēsti – 2015. gada vasarā Latvijā, visticamāk Jelgavā, notiks Ziemeļvalstu un Eiropas Lauksaimniecības kongress. Sirsnīgs paldies maniem kolēģiem, pilsētas domei, kas lēma par priecīgu ziņu man. Gods kalpot Latvijai, gods kalpot Jelgavai, gods kalpot Latvijas Lauksaimniecības universitātei!,» tie ir Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinātņu prorektora Pētera Rivžas vārdi tūlīt pēc pilsētas augstākā apbalvojuma «Goda zīmes» saņemšanas.

Šodien, Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā, svinīgajā pieņemšanā pie pilsētas mēra Andra Rāviņa pasniegti Jelgavas pilsētas augstākie apbalvojumi – «Goda zīme», kuru saņēma četri cilvēki un «Goda raksts», kuru mērs pasniedza diviem jelgavniekiem.

 «Valsts dzimšanas diena rada pārdomas par piederību, pienākumiem, mīlestību uz valsti. Mūsu kopīgais darbs, prieks un cerība dara valsti stipru. Mums ikvienam ir nepieciešama mērķa apziņa. Meklēsim nevis desmit iemeslus, kāpēc kaut ko nedarīt, bet gan desmit veidus kā to izdarīt. Sakot daudz laimes, Latvija, dzimšanas dienā, pajautāsim sev, ko es varu izdarīt tavā labā Latvija,» tā klātesošos viesus šajā vakarā uzrunāja A.Rāviņš, uzrunā atzīmējot to, ka neskatoties uz to, ka pilsētas budžets šajā gadā ir par 20 procentiem mazāks nekā pērn, ir izdevies īstenot iepriekšējos gados uzsākto ilgtermiņa attīstības programmu. To, ka Jelgavai ir trešais labākais attīstības indekss starp Latvijas pilsētām, Jelgavā oktobrī ir bijis zemākais bezdarba līmenis valstī – 10,8 procenti, šajā gadā ir nodots Zemgales Olimpiskais centrs, ir atjaunots atjaunotais viens no Jelgavas simboliem – Svētās Trīsvienības baznīcas tornis, Jelgavas un Maskavas valdības veiksmīgas sadarbības rezultātā uzsākta autobusu ražošana pilsētā un pirmie pieci autobusi jau kursē pa pilsētu. Tāpat A.Rāviņš atzīmēja, ka šajā gadā paveikti Vecpilsētas labiekārtošanas darbi, šobrīd vēl turpinās Dobeles šosejas rekonstrukcija, izbūvēts Lielupes dambis. Mērs šajā reizē veltīja atzinīgus vārdus pilsētas uzņēmējiem, kuri veicinājuši mecenātismu un uzņēmējiem, kuri gādājuši par jaunu produktu un jaunu tehnoloģiju ieviešanu savā nozarē. «Turpināsim iesākto darbu, lai varam teikt: «Labi dzīvot Jelgavā!»,» tā mērs.

 

Šovakar «Goda zīmi» saņēma akadēmiķis, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājs Jānis Stradiņš, par ieguldījumu pilsētas attīstībā, tās vēstures izpētē un popularizēšanā. «Gribu izteikt dziļus pateicības vārdus Jelgavas domei, mēram Andrim Rāviņam, Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektoram Jurim Skujānam. Būdams rīdzinieks, šīs patriotiskās nedēļas noslēgumā varu teikt: «Gods kalpot Latvijai, gods kalpot Jelgavai». Novēlu, lai Jelgava uz savu 750 dzimšanas dienu un Latvijas 100. dzimšanas stāda sevi kā plaukstošu nākotnes pilsētu. Augstu laimi Jelgavai,» tā akadēmiķis. Otra «Goda zīme» profesoram Pēterim Rivžam, Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinātņu prorektoram, par ilggadēju radošu pedagoģisko, zinātnisko un sabiedrisko darbību. Ar «Goda zīmi» apbalvots arī Jelgavas Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo draudzes garīdznieks tēvs Feofans (Pjotrs Požidajevs), kurš pēc apbalvojuma diemžēl nebija ieradies, jo ir sasirdzis. Viņam balva par ieguldījumu sabiedrības garīgajā audzināšanā un sabiedrisko aktivitāti. Ceturtā «Goda zīme» bijušam Drošības policijas Jelgavas reģionālās nodaļas priekšniekam Raulam Kreicbergam par ieguldījumu valsts un pilsētas drošībā. «Man patiess prieks un lepnums par saņemto apbalvojumu, par to, ka esmu dzimis, audzis, mācījies, sportojis un strādājis Jelgavā,» tā R.Kreicbergs.

 Savukārt «Goda rakstu» saņēmusi Jelgavas poliklīnikas ārste ķirurģe Ruta Viesture par mūža ieguldījumu pilsētas medicīnas sistēmas attīstībā un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja inspektors Valentīns Girdo par pašaizliedzīgu darbu un ieguldījumu pilsētas sabiedriskajā kārtībā un drošībā. «Paldies par augsto novērtējumu. Gods kalpot Jelgavai!,» tā V.Girdo.

 Noslēgumā visus klātesošos ar muzikālu priekšnesumu priecēja komponists Jānis Lūsēns un Latvijas Nacionālās operas solisti Kristīne Zadovska un Jānis Apeinis.

Tēvs Feofans (Pjotrs Požidajevs), Jelgavas Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo draudzes garīdznieks

Goda zīme pasniegta par ieguldījumu sabiedrības garīgajā audzināšanā un sabiedrisko aktivitāti.

Es pateicos par to, ka pilsētnieki ir ievērojuši manu darbu. Viennozīmīgi varu apgalvot, ka šo Goda zīmi ir nopelnījusi mana komanda – brāļi, māsas, kuri ikdienā strādā baznīcas saimniecībā, un arī baznīcas labvēļi. Galvenā persona ir tēvs Aleksandrs, jo tikai ar viņa svētību mēs šeit visu darām. Esam iekopuši saimniecību, audzējam pārtiku zupas virtuvei, pabarojam trūcīgos. Pagājušajā gadā esam izsnieguši 44 tūkstošus porciju, un tas ir daudz. Galvenais, ka te nekas netiek dots tāpat vien – cilvēkiem arī pašiem jādarbojas, jāstrādā. Paldies pilsētas vadībai par uzticību, labvēlību un atbalstu darbā. Kā jau visās baznīcās, mums ir viens mērķis – apvienot cilvēkus un dot garīgo iedvesmu. Jo, kad cilvēkā ir harmonija, viņš spēj būt stiprāks. Mēs kopā esam spējīgi tikt galā ar visām cilvēces problēmām. Galvenais ir vienotība un sapratne. Būsim vienoti un saprotoši! Es lūgšu Dievu par visiem.
GalvenāJaunumi un notikumiPar baznīcuRakstiSabiedriskā palīdzībaSaimniecībaPateicībasZiedojumiKontakti

Notikumu kalendārs

Jums arī ir iespēja palīdzēt un kopā ar baznīcu piedalīties labdarībā.

Lasīt tālāk