Jelgavas pilsētas pašvaldības apbalvotie

Jelgavas pilsētas augstākais apbalvojums «Goda zīme» trešdien tika piešķirts akadēmiķim Jānim Stradiņam, profesoram Pēterim Rivžam, Jelgavas Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo draudzes garīdzniekam Feofanam Požidejevam un atvaļinātajam Drošības policijas Jelgavas reģionālās nodaļas darbiniekam Raulam Kreicbergam. Vēl divi jelgavnieki saņēma Goda rakstus.


Kā iepriekš ziņots, Jelgavas pilsētas domes Apbalvojumu komisija nolēma piešķirt Goda zīmi akadēmiķim Jānim Stradiņam, Latvijas Zinātņu akadēmijas Senāta priekšsēdētājam. Latvijas Lauksaimniecības universitāte aicināja pasniegt šo apbalvojumu akadēmiķim par ieguldījumu pilsētas attīstībā, tās vēstures izpētē un popularizēšanā.

Goda zīme piešķirta arī profesoram Pēterim Rivžam, Latvijas Lauksaimniecības universitātes zinātņu prorektoram. Profesors tiks apbalvots par ilggadēju radošu pedagoģisko, zinātnisko un sabiedrisko darbību. Profesoru apbalvojuma pasniegšanai izvirzīja Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Feofanam Požidejevam, Jelgavas Vissvētākās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo draudzes garīdzniekam, Goda Zīme piešķirta par ieguldījumu sabiedrības garīgajā audzināšanā un sabiedrisko aktivitāti. Tēvu Feofanu apbalvošanai izvirzīja laikraksts «Novaja Gazeta» un kultūras biedrība «Istok».

Goda zīme piešķirta Raulam Kreicbergam par ieguldījumu pilsētas drošībā. Pēc pašvaldības informācijas, R.Kreicbergu apbalvojuma saņemšanai izvirzīja Drošības policijas Jelgavas reģionālā nodaļa, taču Drošības policijas preses sekretāre Kristīne Apse-Krūmiņa portālu jelgavnieki.lv informējusi, ka iestādes kolektīvs neesot R.Kreicbergu ieteicis apbalvojumam, bet tikai raksturojis atvaļināto kolēģi.

Goda raksts pasniegts Rutai Viesturei, Jelgavas poliklīnikas ārstei ķirurģei, par mūža ieguldījumu pilsētas medicīnas sistēmas attīstībā. Apbalvojumam R.Viesturi izvirzīja SIA «Jelgavas poliklīnika».

Goda raksts ticis arī Valentīnam Girdo, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja inspektors. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde aicināja pasniegt šo apbalvojumu V.Girdo par pašaizliedzīgu darbu un ieguldījumu pilsētas sabiedriskajā kārtībā un drošībā.

Jāpiebilst, ka Valentīnam Girdo šis šodien ir otrais apbalvojums. Ievērojamāku viņš saņēmis no Iekšlietu ministrijas. Kā ziņots, Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas inspektors, policijas majors V.Girdo apbalvots ar Iekšlietu ministrijas Zelta Goda zīmi.

Kopā ar Goda zīmi katram apbalvotajam pasniegta 150 latu naudas balva, bet kopā ar Goda rakstu – naudas balva 100 latu apmērā. Pilsētas augstākie apbalvojumi tika pasniegti svinīgajā pieņemšanā pie Jelgavas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 92. gada dienai.

 

ZEMGALES ZIŅAS

GalvenāJaunumi un notikumiPar baznīcuRakstiSabiedriskā palīdzībaSaimniecībaPateicībasZiedojumiKontakti

Notikumu kalendārs

Jums arī ir iespēja palīdzēt un kopā ar baznīcu piedalīties labdarībā.

Lasīt tālāk